FAQ

Dowiedz się więcej o funkcjonalnościach, integracjach,
obsłudze klienta i innych istotnych tematach.

Czy mogę wykupić opcję na 1 miesiąc?

Nie, sprzedajemy tylko subskrypcje na minimalny okres 12 miesięcy.

Czy muszę podpisywać umowę?

Nie wymagamy od naszych klientów podpisywania umowy. Jeżeli po upływie abonamentu chcesz zrezygnować, odbędzie się to bez żadnych konsekwencji.

Jak mogę zapłacić za abonament?

Za abonament możesz zapłacić online lub przelewem tradycyjnym.

Co się stanie, gdy konto Premium wygaśnie?

Nadal masz dostęp do swojego kalendarza i rezerwacji. Reszta funkcji zostanie zablokowana. Twoje dane nie zostaną usunięte, chyba, że o to poprosisz. W każdej chwili możesz wykupić subskrycję, aby przedłużyć dostęp.

Czy obsługa systemu wymaga szkolenia?

Panel administracyjny jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Nasz zespół przygotował również obszerną instrukcję, z pomocą której można swobodnie poruszać się po systemie.

Co jest potrzebne po stronie hotelu?

Nasz dział techniczny dokonuje wpięcia wtyczki na stronie obiektu hotelowego, wobec czego konieczny jest kontakt z osobą zajmującą się stroną, bądź dostęp do strony (CMS i FTP). Aby przystąpić do instalacji potrzebne są typy pokoi z opisem wyposażenia, cennik, regulamin rezerwacji i deklaracja wyboru udostępnianej formy płatności. Wszystko trwa naprawdę krótko.

Czy trzeba korzystać z płatności online?

Nie jest to warunkiem, ale daje to możliwość natychmiastowej płatności zaliczki gościowi hotelu. Po drugie i gość i hotel otrzymują mailowe potwierdzenie dokonania wpłaty bez konieczności sprawdzania wszystkich przelewów w banku. Po trzecie jest to sprawdzone, szybkie, bezpieczne, wygodne i tanie. Dzięki temu wszyscy goście mogą dokonywać szybkich przelewów lub płacić za pomocą karty kredytowej za dokonane rezerwacje. Wpłaty takie są automatycznie księgowane, a hotel ma pewność rezerwacji.

Czy abonament roczny to jedyny koszt?

Jest to jedyna opłata, wnoszona raz w roku. Zawiera się w niej: wdrożenie systemu, wstępne naniesienie pokoi i cen, instrukcja obsługi oraz wsparcie techniczne. Pierwsze 10 SMS w miesiącu z powiadomieniem o nowej rezerwacji jest gratis, kolejne kosztują 0,07 zł netto.
Umożliwienie płatności online za pomocą zewnętrznego operatora wiąże się z prowizją wobec tych serwisów, co reguluje umowa podpisywana bezpośrednio z operatorami.

Czy mogę korzystać z Ybook za darmo?

Po założeniu konta otrzymasz 30 dniowy dostęp do pełnej funkcjonalności. Po tym okresie Twoje konto przejdzie w tryb bezpłatny. Oznacza to, że po zakończeniu testu nadal możesz korzystać z Ybook za darmo ale z tą różnicą, że na koncie bezpłatnym:
- część funkcjonalności jest ograniczona miesięcznym limitem dostępnych użyć,
- część funkcjonalności jest niedostępna.

Więcej informacji o różnicach między kontem bezpłatnym i płatnym znajdziesz w cenniku.

Czy iCalednar jest dostępny do testów?

Tak. Jest to czas na to, abyś mógł sprawdzić, czy Ybook spełnia Twoje oczekiwania.

Więcej informacji o różnicach między kontem Premium i bezpłatnym znajdziesz w zakładce cennik.

Czy mogę przenieść dane z innego programu?

Tak. Jeśli tylko dotychczasowe oprogramowanie umożliwia eksport – możemy zająć się zaimportowaniem rezerwacji do Ybook.

Czy muszę samodzielnie konfigurować Ybook?

Nie rób tego sam – zrób to z nami! Chętnie przejmiemy od Ciebie całość konfiguracji Ybook. Zrobimy z Tobą wywiad na podstawie którego w pełni skonfigurujemy dla Ciebie system.